Daltonschool De Kleine Icarus

Adres: 

Karel Lodewijck Lededganckstraat 4
9000 Gent
tel: 09/243.30.99
filip.lietar@pantarhei.be
http://www.dekleineicarus.be

Contactpersonen: 

Filip Lietaer, directeur

Voorstelling: 

De Kleine Icarus' is de eerste Daltonschool in Vlaanderen. Deze school bouwt verder op de stevige fundamenten van de vroegere oefenschool, gekend als ‘De Ledeganck'. Wij noemen onze school ‘een traditionele vernieuwingsschool', waarbij we het beste van twee werelden combineren: enerzijds zijn een gewone klassieke school, die degelijke basiskennis zeer hoog in het vaandel draagt. Anderzijds - en daarenboven(!) - passen wij de principes van het daltononderwijs consequent toe in onze onderwijsvisie en doorheen de hele schoolwerking:
- zelfstandigheid ( Leer kinderen zelfstandig oplossingen vinden)
- verantwoordelijkheid ( Maak de leerling verantwoordelijk voor het eigen leren)
- samenwerking ( Laat leerlingen elkaar helpen door samen te werken)
Dit vinden wij de ideale combinatie opdat de kinderen zich harmonieus én weerbaar zouden kunnen ontplooien tot wereldburger. Ondertussen zijn er meer dan 350 daltonscholen in Nederland. Sinds de start in 2007 zijn er reeds 6 daltonscholen in Vlaanderen opgestart en er is veel interesse vanuit het onderwijsveld. Wij zijn een kleine, warme school, met een jong enthousiast team, waar iedereen elkaar kent en helpt. Met een gemiddelde van 20 leerlingen per klas of leefgroep scheppen we ruimte voor individuele zorg en differentiatie. ‘De Kleine Icarus' ligt vlakbij het Citadelpark en is zowel met wagen als openbaar vervoer makkelijk te bereiken, op een boogscheut van het Sint Pietersstation.

Wij zijn lid van de scholengroep 22 Pantarhei Gent
Vlieg mee met ‘De Kleine Icarus'!

Schooluren: 

Maandag, dinsdag en donderdag: 8u35 tot 12u20 en 13u35 tot 15u30
Woensdag: 8u35 tot 12u20
Vrijdag: 8u35 tot 12u20 en 13u35 tot 15u

Voor- en nabewaking: 
7u30 tot 18u (ook op woensdag)